Jest to najlepszy sposób na chwasty, a co ważne niezwykle prosty i szybki. Wystarczy kilka groszy.
Chwasty niechciany problem wielu ogrodników. Poznaj na nie nasze sposoby.
Borykasz się z cięgle z zarastającą kostką brukową w chodniku? Zielsko opanowało Ci rabatę?
W trawniku pojawiają się niepotrzebne rośliny? Walczysz, ale efektu nie widać? Znamy ten ból. Postaramy się Ci pomóc i w prosty sposób opiszemy jak zaradzić niechcianym gościom w naszym ogrodzie.
W tym artykule odnajdziesz kilka pomocnych rad, aby pozbyć się problemu. Podamy Ci kilka rozwiązań ekologicznych bez użycia chemii. Przy systematycznym stosowaniu naturalnych środków na zawsze zapomnisz o problemach z chwastami.
Ręczne usuwanie chwastów
Istnieje kilka sposobów na pozbycie się kłopotliwego problemu. Pierwszym z nich jest ręczne usuwania inwazyjnych roślin. Jest to dość trudne i żmudne. Należy nie dopuszczać do zawiązania się kwiatostanów i rozsiania się nasion. Zabieg ręcznego pielenia należy powtarzać kilka razy w sezonie. Nie do końca daje to pożądany efekt.
Ocet i sól
Istnieje możliwość zastosowania kuchennych produktów do walki z chwastami. Jest to ocet i sól. Do sporządzenia mieszanki potrzebujemy 1 litr wody, pół szklanki soli oraz 250 ml octu spirytusowego. Tak stworzoną mieszanka opryskujemy liście inwazyjnych roślin.
Dla lepszego efektu można dodać jeszcze płyn do mycia naczyń. Mieszanka stanie się gęstsza i pozostanie na liściach roślin dłużej. Przedłuży to działanie i tak szybko nie spłynie po powierzchni liścia.
Kartony, gazety
Gdy masz znacznie duże miejsce porośnięte chwastami, można zastosować kartony bądź gazety. Układamy przylegle do siebie, aby zasłonić to miejsce od promieni słonecznych i braku wody. Spowoduje to „zduszenie” rośliny i jej obumarcie z powodu braku wody i światła. Po kilku tygodniach śladu po zielsku nie będzie. Szybki sposób nie prawda ?
Wrzątek
Aby zlikwidować większą powierzchnię porośniętą zielskiem w naszym ogrodzie, należy użyć wrzątku. Polanie roślin gorącym wrzątkiem spowoduje obumarcie rośliny wraz z korzeniem. Efekt będzie widoczny zaraz po kilku dniach. Jest to szybki i nieinwazyjny zabieg. Polecany dla niecierpliwych ogrodników.
Sól
Tę przyprawę znajdziemy w każdej kuchni. Nikt by nie przypuszczał, że zastosowanie soli będzie miało zastosowanie w ogrodzie, a jednak. Należy sporządzić roztwór soli i wody w proporcjach jedna część soli, trzy części wody. Tak utworzoną mieszanką polewamy rośliny. Przy niezniszczalnych roślinach można użyć samej soli.
Soda oczyszczona
Ten środek jest szeroko stosowany w ogrodnictwie. Zapobiega chorobom i szkodnikom roślin. Dzięki niemu możemy pozbyć się mszyc, roztocza czy mączlików. Aby zastosować sodę na chwasty, należy zaraz po pieleniu posypać sodą miejsca rośnięcia inwazyjnej rośliny. Skutecznie zapobiegnie odrośnięcia.