Proste ćwiczenia mogą być ratunkiem dla starszych kobiet: Łagodzą bóle pleców i stawów.

Ważne jest, aby dobrze dbać o swoje ciało. Plecy są często najbardziej zaniedbywaną częścią naszego ciała i wymagają szczególnej uwagi.

Powinniśmy o nie dbać zwłaszcza wtedy, gdy nadal pracujemy lub nie wykonujemy żadnej aktywności fizycznej. Wiele kobiet cierpi na bóle dolnej części pleców, bóle miednicy i nerwu kulszowego. Kobiety te powinny korzystać z ćwiczeń, które mogą im pomóc.

Te ćwiczenia mogą być pomocne:

  • Przy bólach: pleców, kolan, ramion i bioder
  • Radzi sobie z bólem i stanem zapalnym nerwu kulszowego
  • Pomagają wyszczuplić nogi
  • Rozluźnić stronę
  • Stymulować mięśnie miednicy
  • Zwiększają krążenie krwi, aby ułatwić walkę z żylakami.

Ćwiczenia

Są to ćwiczenia łatwe do wykonania w domu. Pomogą Ci pozbyć się bólu, dzięki czemu będziesz mogła wrócić do swoich codziennych zajęć. Warto je stosować codziennie. Dzięki nim poprawisz zdolność swojego organizmu do radzenia sobie z codziennymi zadaniami.

Ćwiczenia fizyczne są ważne. Nie musisz ich wykonywać. To normalne, że na początku nie jesteśmy w stanie ćwiczyć godzinami. Powinniśmy zaakceptować fakt, że niektóre pozycje mogą być bardziej wyczerpujące niż inne. Z czasem się to poprawi.

Program ćwiczeń

Zabierzmy się więc do ćwiczeń. Niezbędna jest mata i przestrzeń. Potrzebna będzie mata i trochę miejsca. Weź głęboki wdech i unieś rękę. Następnie opuść je w dół. Zrób wdech i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powinno trwać około 30 sekund na każdą rękę.

Nie należy dotykać rękami podłogi. Celem jest utrzymanie mięśni w stanie ciągłego napięcia i pracy. Kręgosłup i ramiona nie powinny być oderwane od maty.

Następne ćwiczenie wykonaj prawie dokładnie tak samo. Aby kontrolować ruch, musisz użyć obu rąk. Następnie ćwicz przez 60 sekund.

To proste ćwiczenie jest również zalecane dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów, bóle ramion lub artretyzm.

Wyprostuj ręce przed sobą. Następnie wróć do pozycji wyjściowej. Nie kładź rąk na ziemi. Podczas ćwiczeń możesz odczuwać lekkie pieczenie. Minie to szybko i nie trzeba się tym przejmować.

Aby uzyskać jak najlepsze efekty ćwiczenia, ważne jest, aby prawidłowo oddychać i utrzymywać płynność ruchów. Rozłóż ręce na macie i trzymaj dłonie wewnętrznymi stronami do góry. Poruszaj się delikatnie w górę i w dół. Wytrzymaj jedną minutę.

Obróć ręce tak, aby nie dotykały podłogi. Następnie umieść ręce za głową i weź głęboki oddech. Następnie delikatnie opuść ręce, nie dotykając podłoża. Innym ćwiczeniem wzmacniającym mięśnie miednicy jest położenie się na ziemi. Przesuń jedną nogę w kierunku sufitu, a następnie unieś drugą.

Podczas tego ćwiczenia miednica powinna pozostać nieruchoma. Ćwiczenie to należy wykonywać przez dwie minuty na każdą nogę. Następnie wysuń nogi na zewnątrz i połóż stopy na podłodze. Nogi powinny znajdować się w powietrzu. Trzymaj brzuch napięty. Dzięki temu zwiększysz metabolizm i krążenie limfy.

Jak widać, ćwiczenia te nie są trudne do wykonania i nie zajmują zbyt wiele czasu. Dzięki nim możemy również poprawić stan naszego zdrowia.