Ten powód Cię przekona: Dlaczego zimą należy kłaść torebki herbaty na kaloryferze.

Wiele osób pijąc herbatę, wyrzuca torebki po niej do kosza, a to błąd. Dlaczego?

Okazuje się, iż można je zastosować, umieszczając je wcześniej na grzejnikach. Torebka herbaty nie służy zatem tylko do zaparzania napoju. Warto poddać ją dalszemu recyklingowi.

Torebka herbaty i jej zastosowania

Torebki herbaty należy kłaść na grzejnikach z kilku powodów. Jednym z nich jest zwalczanie nieprzyjemnych zapachów i zaoszczędzenie pieniędzy. Niewątpliwe jest, iż z różnych przyczyn pojawiają się nieprzyjemne na co dzień zapachy.

Są one właśnie pochłaniane przez torebki herbaty i jednocześnie dezynfekują pomieszczenia w domu. Dzięki nim można zniwelować zatem nieprzyjemne zapachy w lodówce, kociej kuwecie albo śmieci. Wystarczy zatem, żeby w wewnętrznej stronie kosza umieścić kilka torebek herbaty.

Torebki herbaty można również włożyć do miski, a potem do lodówki. Szacuje się, iż nieprzyjemne zapachy znikną już po kilku dniach. W celu odświeżenia pomieszczenia, torebki herbaty można rozłożyć w kilku miejscach. Położenie ich na kaloryferze sprawi, że można zaoszczędzić na odświeżaczu powietrza.

Działają one w ten sposób, że pochłaniają nieprzyjemne zapachy i jednocześnie pachną naturalnie w danym miejscu. Tłuste naczynie można zalać gorącą wodą, a następnie wrzucić do niej torebkę po zaparzonej herbacie. Całość odstawić najlepiej na noc. Kwas garbnikowy efektywnie rozpuszcza tłuszcz. Rankiem można dostrzec odtłuszczone potrawy.

W pewnych przypadkach zadomawiają się różne gryzonie. Przykładem są myszy, które jak okazuje się – nie lubią zapachu herbaty. W tym celu najlepiej rozłożyć torebki herbaty w miejscach, gdzie prawdopodobnie pojawiają się te gryzonie. Najczęściej są to spiżarka i kuchnia. Torebkę po zaparzonej herbacie można posypać olejkiem z mięty pieprzowej, dlatego że wypędza on dodatkowo pająki i mrówki, a nawet wszelkie inne szkodniki.

W przypadku podrażnionej skóry, jak np. po ugryzieniu owada i powstaniu rany albo po poparzeniu słonecznym warto wykorzystać także torebkę po herbacie. Działa ona kojąco na skórę i wspiera proces szybszego gojenia się oraz regeneracji. Zarówno ból, jak i pieczenie oczu zniknie, kiedy położy się na powieki parzone, a następnie schłodzone torebki herbaty na około 10 minut.

Innym zastosowaniem torebek herbaty jest zakopanie kilku sztuk pod ziemią. Zawierają one w sobie dużo składników odżywczych, wykorzystywanych m.in. do pielęgnacji domowych roślin. Po każdym podlewaniu zostaną uwolnione składniki odżywcze oraz azot. Od teraz nie trzeba kupować specjalnych nawozów bądź innych chemikaliów. Niezwykle ważne jest jednak, żeby pamiętać o regularnej wymianie torebek herbaty po tygodniu czasu.

Zużytą torebkę herbaty można zagotować, a następnie odstawić do ostudzenia. Później przelać tę zawartość do butelki z rozpylaczem. Przygotowany płyn można wykorzystać do czyszczenia szklanych powierzchni, które najpierw trzeba psikać, a potem wytrzeć ściereczką do sucha. Ten roztwór z herbaty efektywnie działa na zanieczyszczenia, smugi oraz tłuszcz.

Podsumowanie

Jak widać, torebki herbaty znajdują szerokie zastosowanie w codziennym życiu. Od teraz warto wiedzieć, że lepiej zostawić je i jeszcze wykorzystać. Dzięki nim można stworzyć albo naturalny nawóz, albo naturalny płyn do czyszczenia. W dzisiejszych czasach ekologia jest niezwykle ważna i kładzie się na nią ogromny nacisk.

Dzięki recyklingowi torebki herbaty można nadać jej „drugie życie”, a jednocześnie nie stosować np. środków czyszczących zawierających zbędne sztuczne dodatki. Warto pamiętać o tych licznych zastosowaniach torebki herbaty i korzystać z nich na co dzień, kiedy tylko będzie taka konieczność.

Służą one w aspekcie zdrowotnym, czystości itd. Dobrze jest także podzielić się tymi informacjami z najbliższymi, abyśmy wspólnymi siłami wspierali i kontynuowali proces ekologii. Z upływem czasu takie nawyki wejdą nam w życie, które z pewnością stanie się o wiele bardziej łatwiejsze.

Z pewnością torebki herbaty już nie znajdą się bezczynnie w koszu na śmieci.