Uzdrowiciele ludowi od wieków cieszą się dużą popularnością tej metody, a wiele istnień zostało uratowanych dzięki solnym okładom.
Uniknięcie zgorzeli było możliwe dzięki nim: rany były całkowicie oczyszczone z ropy, stan zapalny i obrzęk zostały zmniejszone, a temperatura w uszkodzonych tkankach obniżyła się. Dowiedz się, jak wykorzystać ich lecznicze działanie, nakładając już dziś opatrunki solne.
Możliwości, jakie oferują opatrunki solne
Opatrunki te muszą być stosowane prawidłowo, aby były skuteczne, co wymaga odpowiedniego przygotowania roztworu. Nale minuczenie się, to dobranie właściwego stężenia soli w wodzie, które powinno oscylować w zakresie 7,5 – 10%. Uwaga – przekroczenie tego stężenia może prowadzić do negatywnych skutków dla zdrowia.
Aby przygotować roztwór, zdobądź 1 litr wody przegotowanej lub destylowanej. Dodaj sól i dokładnie wymieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Następnie zanurz w roztworze gazę złożoną w 7-8 warstw, lub miękką szmatkę. Delikatnie wykręć ją i nałóż na wcześniej umytą i wysuszoną skórę.
Ropnie i owrzodzenia
Roztwór soli fizjologicznej zastosuj do namoczenia 6-8 warstw gazy. Położ go na owrzodzeniu lub ropniu na 2-3 godziny. Następnie delikatnie przemyj skórę sterylnym bandażem po zdejmowaniu gazy.
Choroby kości i stawów
Dla osób cierpiących na artrozę, zapalenie stawów, dnę moczanową lub reumatyzm, bandaż szeroki, nasączony solą fizjologiczną, jest polecany do owinięcia bolącego stawu. Pozostaw go na miejscu przez 8 godzin, powtarzając procedurę przez 15 dni. Okłady solne są również skuteczne w leczeniu osteoporozy i osteochondrozy, przynosząc ulgę w bólu i stanach zapalnych.
Choroby przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej
Aplikuj opatrunki solne na brzuch w celu leczenia zapalenia jelit i innych podobnych schorzeń, używając 8-warstwowej gazy lub 4-warstwowej lnianej tkaniny, nasączonej 10% roztworem soli. Procedura jest najwygodniejsza do przeprowadzenia w nocy, a leczenie powinno trwać około 5 dni.
Choroba tarczycy
Dla osób z wolem, bandaż nasączony 10% roztworem soli fizjologicznej aplikowany jest na szyję nocą przez co najmniej trzy tygodnie.
Przeziębienie i grypa
Opatrunki solne są pomocne w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Na szyję i czoło nałożona 8-warstwowa gaza nasączona roztworem soli może przynieść ulgę w ciągu 4 dni.
Siniaki i rany
Opatrunek solny, który jest nasączony 10% roztworem hipertonicznym, może być stosowany na rany ropne, siniaki i oparzenia, aby przyspieszyć gojenie i zmniejszyć stany zapalne.
Ból głowy
Na migreny i inne bóle głowy nakłada się cienki, bawełniany ręcznik nasączony 10% roztworem soli fizjologicznej. Procedurę tę zaleca się wykonywać na noc przez 4 dni.
Żylaki
Opatrunek z soli morskiej lub zwykłej soli rozpuszczonej w gorącej wodzie lub wywarze ziołowym może łagodzić objawy żylaków, jeśli zostanie nałożony na nogi przez 10 godzin.
Ból pleców
Ból krzyża może być złagodzony przez aplikację ciepłego, nasączonego roztworem nadciśnieniowym bawełnianego ręcznika na dolną część pleców przed snem.
Zapalenie węzłów chłonnych
Zastosuj opatrunek solny na dotknięty obszar i zabezpiecz go bandażem lub bandażem przez dwa tygodnie, aby złagodzić stany zapalne i bóle w węzłach chłonnych.
Przeciwwskazania
Unikaj stosowania roztworów hipertonicznych, jeśli wystąpią skutki uboczne lub jeśli masz nadwrażliwość na sól, aby unikać zaburzeń równowagi soli w organizmie.