Płyn do płukania tkanin przydaje się nie tylko podczas prania. Instrukcje krok po kroku.

Widoczna przednia szyba w samochodzie to absolutna konieczność. Bez niej bowiem niemożliwe jest, aby zachować odpowiednią dozę bezpieczeństwa na drodze.

Jest to także gwarancja, że nie otrzyma się niechcianego mandatu. Na rynku istnieją obecnie rozmaite preparaty chemiczne przeznaczone do poprawiania widoczności przez szybę w trakcie deszczu. Może się wydawać dziwne, ale tego typu specyfiki można zastąpić po prostu zwykłym zmiękczaczem do tkanin.

Jak użyć płynu do płukania jako polepszacza widoczności przez przednią szybę auta?

Aby zwykły zmiękczacz do tkanin spełnił tę rolę, należy trzymać się kilku istotnych kroków. Po pierwsze, dokładnie (najlepiej za pomocą silnego detergentu) umyć szybę. Koniecznym jest się przyłożyć do tego procesu, gdyż na szklanej powierzchni nie może zalegać żadna tłusta warstwa, pył, kurz czy owady.

W kolejnym kroku na miękką szmatkę powinien powędrować płyn do zmiękczania tkanin. Trzeba go dokładnie wetrzeć w całą szybę. Po upływie kilku minut za pomocą suchej ściereczki z mikrofibry trzeba wypolerować na błysk całe szkło.

Płyn do zmiękczania tkanin jako sprzymierzeniec w utrzymaniu czystych okien 

Użycie tego detergentu na szyby okienne pozwoli zachować ich czystość nawet na sześć miesięcy. Cztery nakrętki płynu do płukania należy połączyć z nakrętką wody. Tak powstałą mieszaniną zwilżyć szmatkę (najlepsza będzie z frotty lub mikrofibry) i przetrzeć okna. Co ciekawe, taka mikstura nie wymaga żmudnego i monotonnego polerowania. Wystarczy bowiem wytrzeć ją do sucha ręcznikiem o miękkiej fakturze.

Gdzie jeszcze sprawdzi się z pozoru jednozadaniowy płyn do płukania? 

Ten specyfik posiada doskonałe właściwości antystatyczne i nabłyszczające. Te dwie cechy sprawiają, że nadaje się jako alternatywa dla kosmetyków do mebli. Jak użyć zmiękczacza w tym celu? Wystarczy, podobnie jak w przypadku nabłyszczania szyb w aucie czy w domu, wystarczy nanieść go na możliwie jak najbardziej miękką szmatkę i przetrzeć wybrane powierzchnie.

Dzięki dużej zawartości olejków eterycznych dodatkowo takie rozwiązanie sprawia, że dom wspaniale pachnie.
Co ciekawe, środek zmiękczający to także remedium na tłuste odciski, których często spore ilości znajdują się na fakturze mebli.

Wystarczy niewielką ilość środka chemicznego nanieść na wybrane miejsce i pozostawić na kilka minut, aby mógł wniknąć w głąb cząsteczek zabrudzenia. Po tym czasie należy wytrzeć płyn do płukania do sucha.  A szklane powierzchnie w drzwiach?

Jak w przypadku szyb w aucie oraz okien domowych i tutaj zmiękczacz świetnie się sprawdzi. Spełni on dodatkowo funkcję swoistego silikonu, który wypełni niewielkie rysy powstałe na chropowatych powierzchniach.

Zmiękczacz jako środek do mycia podłogi 

Recepta na taką miksturę wygląda w następujący sposób: należy ze sobą wymieszać po dwie miarki alkoholu i ulubionego płynu do płukania oraz dopełnić do litra wodą destylowaną. Następnie umyć wybrane powierzchnie tak jak zwykle.

Kurz oraz inne zabrudzenia dzięki właściwościom antystatycznym detergentu zmiękczającego nie będą tak szybko osiadać na powierzchniach. Gdzie najlepiej sprawdzi się takie rozwiązanie? Z całą pewnością na białej armaturze (wannach, brodzikach i zlewach) czy jasnych kafelkach.

Ostatnim zastosowaniem dla z pozoru jednozadaniowego płynu do płukania tkanin jest to, że wspaniale pochłania i eliminuje zapachy generowane przez zwierzęta domowe. Mowa tutaj w największej mierze o często nieprzyjemnych, ale i nieuniknionych zapachach unoszących się nad psimi legowiskami czy też kuwetami kotów.